Paylaşım Türkiyepaylaşım forumu, site ekle, site tanıt, dizin
 
AnasayfaAramaKayıt OlSite ekleGiriş yap

Paylaş | 
 

 Erdoğan'dan sürpriz çağrı

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
yuh yav
Moderatör
Moderatör
avatar

uyarı yok
Ikizler Sıçan
Mesaj Sayısı : 175
Doğum tarihi : 24/05/96
Kayıt tarihi : 17/08/10
Yaş : 22
Nerden : istanbul

Kişi sayfası
Altın Altın: 0
Para Para: 0

MesajKonu: Erdoğan'dan sürpriz çağrı   Salı 14 Eyl. - 0:25

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan tüm partililere çağrı..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Seçim sürecinde maksadı aşan, yanlış anlaşılan ifadelerden mümkün olduğunca kaçındım. Şahsıma yönelik, partime yönelik ağır ithamlar, hakaretler ve şık olmayan yakıştırmalar sebebiyle ben hakkımı helal ediyorum. Eğer gerçekten ben de birilerini incittiysem özür diliyorum'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Halkımız takdir yetkisini kullanarakanayasa değişikliğipaketini onaylamıştır'' dedi

Erdoğan, partisininİstanbulİl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamada, anayasa değişikliği paketine ilişkin halk oylamasının sonucunu değerlendirdi. Başbakan Erdoğan, konuşmasına, ''Öncelikle milletimizinRamazanBayramını bir kez daha kutluyor, aziz milletimize en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum. Türkiye, Ramazan Bayramının ardından demokrasi bayramından da yüzünün akıyla çıkmıştır'' dedi.

Halk oylamasından, anayasa değişikliğinin kabulü için gereken yüzde 50'inin üzerinde oy çıktığını belirten Erdoğan, geçici sonuçlara göre Anayasa'nın 26 maddesinde yapılan düzenlemesinin yüzde 58'lik bir evet oyuyla kabul edildiğini söyledi.

Türkiye çapında katılımın yüzde 77-78 aralığında olduğunu da belirten Erdoğan, bu oranın bundan önceki referandumda yüzde 67 olduğunu anımsattı.
Erdoğan, ''Halkımız takdir yetkisini kullanarak anayasa değişikliği paketini onaylamıştır. Bu sonucun ülkemize, milletimize ve bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Öncelikle halk oylamasının ülke genelinde huzur ve esenlik içinde gerçekleşmesinden dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum'' diye konuştu.

Halk oylamasına vatandaşların huzur içinde gittiğini ve hür iradelerini ortaya koyduğunu söyleyen Erdoğan, halk oylamasındaki demokratik olgunluğun tüm dünyaya güzel bir mesaj verdiğini de kaydetti.
Erdoğan, halk oylamasında görevli olanlara teşekkürlerini de sundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Darbe anayasası ile kirlenen12 Eylültarihi veya başlayan süreç bu halk oylamasıyla demokrasi için bir milat olarak tarihe bir parlak sayfa açmış, bu olumsuzluktan kurtulmuştur'' dedi.

Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığında yaptığı konuşmada, 12 Eylül günü kazananın demokrasi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
''Değişimin demokrasi içinde gerçekleşebileceği bir kez daha görülmüştür. Demokrasiye olan inanç, demokrasiye olan güven bir kez daha ortaya çıkmıştır. Her türlü sorunun çözüm yerinin demokratik siyaset olduğu, demokrasi içinde her meseleyi çözüm yoluna koyabileceğimiz bir kez daha anlaşılmıştır.''

Konuşmasında, ''evet'' diyenlerin de, ''hayır'' diyenlerin de kazandığını dile getiren Başbakan Erdoğan, ileri demokrasinin, hak ve özgürlüklerin, hukukun üstünlüğünün herkes için olduğunu vurguladı.

Erdoğan, bu akşam büyük bir kazanç içinde olunduğunu da belirterek, ''İsteseler de istemeseler de vesayetçi anlayış kaybetmiştir. Bu akşam kaybeden darbeci anlayış olmuştur. Değişime ve değişimin getireceklerine direnen anlayış kaybetmiştir. 12 Eylül günü Türk demokrasi tarihine bir dönüm noktası olarak geçecektir. Hep bununla anılacaksınız. Hep bununla anılacağız. Darbe anayasası ile kirlenen 12 Eylül tarihi veya başlayan süreç bu halk oylamasıyla demokrasi için bir milat olarak tarihe bir parlak sayfa açmış, bu olumsuzluktan kurtulmuştur.

Türkiye'de artık vesayet rejimi tarihe karışacaktır. Türkiye'de artık darbe heveslilerinin hevesleri kursağında kalacaktır. Türkiye'de artık milli iradenin gücü her türlü kirli oyunu bozacaktır. Türkiye'de artık değişime, demokratikleşmeye, büyümeye engel olanlar hiçbir şeyin yanlarına kar kalmayacağını daha iyi anlayacaktır. Türkiye'de artık çetelerden, terör örgütlerinden, karanlık odaklardan medet umanlar hayal kırıklığı yaşayacaklardır.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Cumhuriyetimizi tam demokrasiyle taçlandırmak için sandıkların başına gitmiş bulunuyoruz. Özgür irademizle özgürlüğün, adaletin meşalesini birlikte tutuşturduk'' dedi.

Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığında yaptığı konuşmada, halk oylamasında görev alanlara teşekkür ederek, ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğü mücadelesinde tarihi bir eşiğin milletçe aşıldığını söyledi.
Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Ne mutlu bize ki, demokrasinin, hukukun, adaletin çıtasını el birliğiyle yükseltmiş bulunuyoruz. Cumhuriyetimizi tam demokrasiyle taçlandırmak için sandıkların başına gitmiş bulunuyoruz. Özgür irademizle özgürlüğün, adaletin meşalesini birlikte tutuşturduk. Başımız dik, alnımız dik olarak diyoruz ki, halk oylamasında milletimizin iradesi tecelli etmiştir.

Kampanya sürecinde de şunu defaetle ifade ettim; milletimizin iradesi hangi yönde olursa olsun saygındır, makbuldür, kıymetlidir. Evet diyenlerin iradesi de, hayır diyenlerin iradesi de, sandığa gitmeyenlerin tercihi de saygı değerdir. Hiç kimsenin bu iradeyi küçümseme, yok sayma, görmezden gelme hakkı yoktur, olamaz.

Demokrasi, halkın iradesini kabullenmekle, bu iradeyi yönetime yansıtmakla, her türlü farklılığı siyasi sürece katmakla anlam kazanır. Halk oylamasında iradesini ortaya koyan vatandaşlarımız öncelikle Türk demokrasisine olan güvenlerini ortaya koymuşlar, demokrasiye güç vermişlerdir.''

______________________________________________


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://Simle.0wn0.com
 
Erdoğan'dan sürpriz çağrı
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Paylaşım Türkiye :: Haberler :: Haberler-
Buraya geçin: